Kytarový kroužek

Na kytarovém kroužku se žáci naučí základní akordy a druhy rytmů doprovodné kytary. Většinou už v druhém roce i vybrnkávají doprovod písně. Hrajeme písně lidové, folkové, rockové i populární. V současné době má kroužek 4 vedoucí, z nichž každý upřednostňuje trochu jiný hudební žánr.

Kytarový kroužek

Mladí kytaristé se později sami podílí na výběru písniček. Pro začátečníky doporučujeme, aby si kytaru půjčili, pokud mají možnost, nebo nekupovali kytaru velké hodnoty. Hlavně je potřeba, aby byla kytara velikostně přiměřená vzrůstu dítěte s nejměkčími strunami. Pokud děti na struny špatně dosáhnou, nebo je nemůžou zmáčknout, odrazuje je to od hraní. Vhodné je mít též ladičku a jednoduchý kapodastr. Bereme děti od 3. třídy, protože máme zkušenost, že dříve jim trvá dlouho, než se naučí hrát první písničku a většinou je to od hraní na kytaru odradí.

 

Vedoucí kroužku – Hana Hrůzová, Eva Pospíchalová

Eva Pospíchalová – jsem učitelka 1.stupně na Základní škole v Dobroníně. Ve své 5. třídě jsem chodila na kytarový kroužek do DDM Polná a poté jsem se již učila sama. Díky kytaře jsem se také naučila zpívat.  A protože mě kytara hodně bavila a hudba mě vždy lákala, nebyl pro mě problém hrát 2 hodiny denně. Na střední škole jsem absolvovala jeden rok soukromé výuky na klasickou kytaru, což mi otevřelo nové obzory. Nejvíce mě však oslovuje folk.